info@alfavipambulans.com 0544 861 70 05
whatsap
Acil Ambulans

Acil Ambulans

Acil ambulans; oluşabilecek tüm kaza, yaralanma gibi acil durumlarda ilk olarak muayene ve müdahale yetkisine sahip olan, içerisinde en az üç çalışan bulunan kırmızı şeritli ambulanstır. Acil ambulans hastayı en yakın sağlık kuruluşuna en kısa sürede nakletmektedir Konser, miting gibi insanların toplu olarak bulunduğu alanlarda acil ambulans hizmet vermektedir.

Acil Ambulans Hizmetleri

 • Tüm acil teçhizatlar
 • Acil doğum hizmeti
 • İhtiyaç duyulan tüm sağlık desteği
 • İlk müdahale sonunda hastaneye nakil
 • Diğer tüm hasta nakil işlemleri
 • Deneyimli sağlık ekibi
 • İçerisinde en az üç kişiden oluşan ekip
 •  En hızlı hasta nakli

Acil Ambulans (Özellikleri)

Adrese en kısa sürede ulaşan acil ambulans ekibi tarafından hasta veya yaralılara yapılması gereken ilk muayene ve teşhisin ardından araçta mevcut olan tüm ekipmanlar sayesinde olabilecek müdahaleler yapılmaktadır. Hastanın mevcut durumu kontrol altına alındıktan sonra en yakın sağlık kuruluşuna nakli yapılırken gidecek olduğu sağlık kuruluşuna kadar sağlık desteği verilmektedir. Ayrıca diğer tüm hasta nakil işlemlerini de acil ambulans gerçekleştirmektedir. Bu hizmette de nakil süresi boyunca sağlık hizmeti verilmektedir.

Acil Ambulans (Avantantajları)

 • Uzman sağlık çalışanları tarafından ilk müdahale
 • Hızlı şekilde adreste olan ambulans      
 • Toplu aktivite alanlarında bulunan ambulans
 • İlk müdahaleden sonra hastaneye nakil

Alfa Acil Ambulans Fiyatları

   Gidilecek kilometreye göre değişiklik göstermektedir. Ekstra olarak Acil müdahale esnasında kullanılan tıbbı ekipman ve alacağı hizmet türüne göre ücretlendirme yapılacağından net bir rakam verilmemektedir. Detaylı bilgi için 02122680444 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

Acil Ambulans Hizmetleri

Acil ambulans hizmetleri normal veya özel ambulanslar aracılığıyla yapılan hizmetlere verilen isimdir. Bu hizmetlere göre acil durumlara müdahalede bulunmak için olay yerine giden ambulanslar aracılığıyla sağlık ekipleri acil duruma müdahalede bulunmaktadırlar. Sağlık ekiplerinin acil duruma müdahalede bulunması ve daha sonra hasta veya yaralıları hastaneye nakil etmek için gerekli olan tüm malzemeler ambulans içerisinde yer almaktadır.  Bu ekipmanlar ve cihazlar sağlık bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra ambulans içerisinde yer almaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından uygun olmayan ambulanslar görev yapmamaktadırlar. Acil durumlara müdahale oldukça önemli olduğundan ambulans içerisinde bulunan tüm malzemelerin sağlık bakanlığı yönetmeliğine uygun olması oldukça önemlidir. Bu bakımdan ALFA VİP Ambulans belirli zamanlarda sağlık bakanlığı tarafından tüm ambulans firmalarının denetlendiği gibi denetlenmektedir.  Bu sayede son derece gelişmiş cihazlarla acil durumlara müdahale edilebilmektedir.

Acil Ambulansta Bulunması Gerekenler

Acil ambulansta bulunması gerekenler sağlık bakanlığının yönetmenliğine göre belirlenmektedir.  Bu bakımdan genel olarak tüm ambulanslarda aynı malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler ve cihazlar acil durumlar için özellikle seçilmektedir. Bu bakımdan acil durumlar için bu ambulanslar rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Her ambulans içerisinde bulunması gereken malzemelerden bir tanesi doğum için gerekli olanlardır. Bundan başka sedye muhakkak olmalıdır.  Ambulans içerisinde yaralılar için boyunluk acil malzemeleri de bulunmalıdır.  Ayrıca bir ambulansın olmazsa olmaz malzemesi kelebek setidir. Faraş sedye de hasta nakli için oldukça önemlidir. Her acil durum yaralı veya hasta için olmadığından ambulans içerisinde cenaze torbası da bulunmalıdır.  Bunlardan başka taşınabilir oksijen seti de muhakkak olmalıdır.  Bu malzemelerin gelişmiş düzeyi ve sayıları sağlık bakanlığı tarafından belirlenmektedir.

Acil Ambulans Nasıl Çağrılır?

Acil ambulans nasıl çağrılır sorusu acil durumlar için oldukça önemlidir.  Acil durumlarda yakınlarında bulunan kişilerin sevdikleri ve ya hiç tanımadıkları insanlar için yardım çağırmaları oldukça önemli bir konudur. Normal ambulansların yoğunluklarından dolayı acil durumlara yanıt vermeleri zaman alabilmektedir. Bu bakımdan 0212 268 0444 numaralı telefon numarası üzerinden7 gün 24 saat boyunca hızlı bir ambulans hizmeti alabilmek için ALFA VİP Ambulans hizmetlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Size acil durumunuz hakkında belirli sorular sorulduktan sonra son derece gelişmiş cihazlarla donatılmış ambulansları ile hizmet sağlamaktadırlar. Bu telefon numarasına her zaman ulaşabilir ve acil durumlarınız için ambulans talebinde bulunabilirsiniz.

Acil Ambulans Kullanım Alanları

Acil ambulans kullanım alanları oldukça geniştir. Öncelikle acil ambulansların ALFA VİP ambulans tarafından dilediğiniz her an yanınızda olduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz. Ülkemizde her gün trafik kazaları gerçekleşmektedir.  Bu kazalar sırasında pek çok insan yaralanmaktadır. Bundan çeşitli iş kollarında yaşanan kazalar da vardır. Özellikle yaz aylarında sıklıkla karşılaşılan suda boğulma da bir diğer acil durumdur. Ülkemizde elektrik ile ilgili yaşanan kazalar da oldukça fazladır.  Bu bakımdan acil ambulanslar elektrik çaplamalarına müdahalede bulunmak için hazır konumdadır.  Çeşitli hastalıklardan kaynaklanan bayılmalar da acil ambulansların müdahalede bulunduğu acil durumlardandır.  Ayrıca kalp krizleri gibi ciddi sağlık sorunlarında acil ambulanslar görevlendirilmektedir.  Deprem bölgeleri, sel bölgeleri gibi doğal afetler yaşanan alanlarda acil ambulanslar kullanılmaktadır.  Bu bakımdan acil ambulansların malzemeleri ve iç dizaynları bu acil durumlar için dizayn edilmiş durumdadır. Ayrıca acil ambulanslarda görevlendirilen sağlık çalışanları acil durumlarda yapılması gereken tüm acil müdahaleleri yapabilecek deneyime sahip kişilerdir. Bu bakımdan her türlü acil durumlar için ALFA VİP ambulans hizmetini tercih edebilirsiniz. Telefon numarası ve ya resmi web sitesi üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz bu hizmetler sağlık bakanlığı tarafından yapılan yönetmelikler doğrultusundadır.

 • Şehirler arası hasta nakli yapılır mı?

  İstediğiniz şehir veya ilçelere nakil için özel ambulans hizmetimiz bulunmaktadır. Bu sayede hastanın daha konforlu bir şekilde nakli sağlandığından tercih edilebilir.

 • Acil ambulans ücretleri ortalama ne kadar?

  Ücretlendirme kilometre bazlı hesaplanacağından ve alınan hizmete göre değişiklik göstereceğinden dolayı kesin bilgi verilmemektedir. Ücret ve diğer tüm sorularınız için 02122680444 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Çalışma saatleri nedir?

  Türkiye’nin tüm şehirlerine 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir.